mahkar
09 آذر 1401 - 14:29

معاون وزیر علوم: مشکل عدم واگذاری زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان سمنان برطرف شود

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عدم امکان واگذاری زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان دانست و گفت:لازم است در این خصوص تدابیر لازم انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان،  علی خیرالدین امروز در نخستین رویداد فناورانه در زیست‌بوم فناوری و نوآوری سمنان و رونمایی از نمایشگاه واقعیت مجازی و محصولات شرکت‌های فناور که به مناسبت نکوداشت هفته فناوری در سالن اجتماعات شهید پازوکی، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار شد، استان سمنان را یکی از قطب‌های فناوری کشور خواند و اظهار داشت: پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از بسیاری پارک‌های علم و فناوری در سطح کشور فعال‌تر و بزرگ‌تر است.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های ویژه استاندار سمنان از دانشگاه‌های این استان بیان کرد: یکی از لازمه‌های مهم در مسیر رشد و پیشرفت استان سمنان تعامل و هماهنگی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به پتانسیل‌های بسیار خوبی که در استان سمنان در حوزه فناوری و نوآوری وجود دارد افزود: در حال حاضر 2 دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی در استان سمنان فعال است.

خیرالدین یکی از مهم‌ترین مزیت‌های و دلایل ایجاد پارک‌های علم و فناوری در سطح کشور را کمک به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری این بخش عنوان کرد و گفت: لازم است در مسیر ارتقا هر چه بیشتر پارک‌های علم و فناوری مشکلات و موانع پیش رو احصا شود از جمله اینکه عدم امکان واگذاری زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان است که لازم است در این خصوص تدابیر لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه اشتغال‌های دانش‌بنیان مستلزم و نیازمند به حمایت‌های جدی دارند تصریح کرد: تا کنون هدف عرضه و افزایش دانشگاه‌ها و پردیس‌های علم و فناوری بود؛ اما از این پس باید فروش محصول و اشتغال‌زایی در صدر توجه قرار گیرد و به عبارتی در حال حاضر آنچه مهم است خروجی این دانشگاه‌ها و پردیس‌ها یعنی فروش محصول و اشتغال‌زایی است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری لازمه توسعه فناوری و رشد علم در استان سمنان را حفظ همدلی عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های فناوری و نوآوری در استان سمنان بی‌شمار است که لازم است از این فرصت‌ها به نحو مطلوبی استفاده شود.

انتهای پیام/361/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890231