mahkar
08 آذر 1401 - 15:01

دوره تکمیلی آموزش مشاورین و واسطین ازدواج دانشجویی برگزار شد

مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بیش از ۱۰۰ مشاور قبل از ازدواج و کارشناس خانواده در دوره تکمیلی آموزشی چهار روزه مشهد مقدس شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام سید محمد هاشمی در مراسم آغازین دوره تکمیلی آموزش مشاورین قبل از ازدواج و کارشناسان خانواده که در مشهد مقدس برگزار شده بود، گفت: سامانه همرسان در راستای همسان گزینی اساتید، کارکنان و دانشجویان مجرد دانشگاه‌های کشور بر پایه واسط و مشاور راه‌اندازی شد.

وی با بیان بکارگیری هوش مصنوعی در این سامانه اظهار داشت: متقاضیان ازدواج با ثبت نام و پاسخ به ۸۰ سوال متناظر می‌توانند از بین افراد این سامانه همسان خود را جستجو و با مراجعه به کارشناسان، جلسات آشنایی را برگزار کنند.

مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه جوانان برای انتخاب آگاهانه و داشتن زندگی پایدار از تخصص مشاوران قبل از ازدواج در مراکز دانشگاهی بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: برای تأسیس مراکز مشاوره همرسان در دانشگاه‌ها، ۱۲۰ کارشناس و مشاور قبل از ازدواج سراسر کشور در دوره آموزشی تکمیلی مشهد مقدس شرکت کردند.

وی درباره فعالیت افراد آموزش دیده این کارگاه‌ها تصریح کرد: شرکت‌کنندگان با دریافت مجوز، در دفاتر مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌های استان‌ها به متقاضیان ازدواج خدمات رایگان ارائه می‌دهند.

حجت الاسلام هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: این دوره برای کارشناسان و مشاوران دیگر دانشگاه‌های کشور در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان زندگی بر خط درس‌سازی می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 888429