mahkar
02 بهمن 1401 - 14:44

حماس: سوئد از مسلمانان عذرخواهی کند

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن بی‌احترامی به قرآن کریم در سوئد، از استکهلم خواست که از تمام مسلمانان جهان عذرخواهی کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، شامگاه شنبه، در بیانیه‌ای هتک حرمت قرآن کریم در سوئد را محکوم کرد.

بنابر بیانیه منتشرشده در وب‌سایت رسمی حماس، «حازم قاسم» سخنگوی این جنبش سوزاندن قرآن کریم مقابل سفارت ترکیه در پایتخت سوئد را محکوم کرد.

قاسم تأکید کرد که این اقدام باعث جریحه‌دار شدن احساسات تمام مسلمانان جهان شده و تعرضی آشکار به اعتقادات آن‌ها به شمار می‌آید. او در ادامه از سوئد خواست که برای ارتکاب این جنایت از مسلمانان عذرخواهی کند.

سخنگوی حماس همچنین اشاره کرد که چنین اقدام افراطی می‌تواند باعث گسترش تنفر و دامن زدن به خشونت و ایجاد فضای مناسبی برای تندروی در جهان شود.

او در پایان از جامعه بین‌الملل خواست که برای متوقف کردن چنین اقدام مذمومی و به منظور رد هرگونه نفرت، افراط‌گرایی و بازخواست عاملان آن مسئولیت خود را ایفا کند.

برخی گروه‌های افراطی، روز شنبه، در اقدامی به قرآن کریم در سوئد اهانت کردند. «اولا استرلینگ» سخنگوی پلیس سوئد، روز گذشته، اذعان کرد که چراغ سبز اهانت به قرآن کریم مقابل سفارتخانه ترکیه در استکهلم را به یک گروه افراطی نشان داده است.

شبکه روسی «راشاتودی» در این خصوص گزارش داده بود که «راسموس پالودان» رهبر اسلام‌ستیز حزب راست افراطی «استرام کورس» دانمارک از سوی پلیس سوئد مجوز دریافت کرد تا در جریان تظاهرات برنامه‌ریزی شده ۲۱ ژانویه (اول بهمن‌ ماه) مقابل سفارتخانه ترکیه در استکهلم، به قرآن کریم بی‌احترامی کند.

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 990644